Flamboyan

FLAMBOYAN

Flamboyan Anne & Bebek

2008 yılından beri kırtasiye alanında %100 el yapımı ürünler üreten Flamboyan, İKSV Tasarım Mağazası, İstanbul Modern Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi seçkin noktalara özel tasarım ürünler üretmiş ve daha bir çok noktada satışa sunulmuştur. 2013 yılında bir mola veren Flamboyan, 2016 Mayıs ayından itibaren Anne&Bebek serisi ile kaldığı yerden yoluna devam ediyor.

web_2         flamboyan_annebebek-41

Flamboyan

flamboyan_images-25 flamboyan_images-24Tropikal bölgelerde yetişen Flamboyan ağacı, adını parlak yeşil yapraklarıyla çarpıcı bir kontrast oluşturulan, kızıl, kırmızı, turuncu ve sarı çiçeklerinin alev alev yanışından alır. Adı birçok dilde Ateş Ağacı’dır. Doğanın mucizevi yaratımlarından biri olan Flamboyan ağacı, canlılığı, özgünlüğü ve göz alıcılığıyla tasarımlarımızın esinleyici imgelerinden birisidir.

Flamboyan, el emeğine, estetiğe, doğaya, annelere, sevgiye, renklere, kağıda, bebeklere, kalıcılığa, gülücüğe… yani iyi ve güzel olan şeylere inanıyor. Düşünürken de, üretirken de bu yoldan çıkmıyor. Umarız ürünlerimiz aracılığıyla işimizi ne kadar sevdiğimizi hissettirebilir ve bu vesile ile hayata ufak da olsa özen ve sevgi katabiliriz.

flamboyan_images-26Evrim Gürel Süveydan

Üniversitede aldığı grafik tasarım eğitimine, Almanya’da görsel iletişim tasarımı masterı ile devam etti. Mesleğini farklı sektör ve mecralarda uzun süre icra etti. Profesyonel çalışma hayatına devam ederken, el yapımı defterlere olan ilgisini ileri götürerek, tasarlayıp, tamamen el yapımı aşamalardan geçerek ürettiği defterleri ve kırtasiye aksesuarları için Flamboyan markasını yarattı.

2013 yılında dünyaya gelen kızı ile geçen 2 yılının ardından kendi annelik deneyiminden yola çıkarak eksikliğini tespit ettiği anne bebek kırtasiyesi için ürünler tasarlamaya başladı. 2016 mayıs ayından beri piyasada olan Flamboyan anne&bebek serisi için, yeni annelere yardımcı fikirler üretmeye devam ediyor.

FLAMBOYAN 06/06/2016